header-school-of-data

Nākošajā sestdienā, 5. martā, arī Rīgā norisināsies Starptautiskajai atvērto datu dienai veltīts hakatons, kurā žurnālisti, nevalstiskā sektora pārstāvji un programmētāji kopīgi izstrādās jaunus datu projektus, izmantojot publiski pieejamus datus un informāciju.

Hakatons norisināsies vienu dienu. Tā rezultātā taps gan datu analīzē balstītas ziņas, vizualizācijas, kā arī interaktīvas tiešsaistes lietotnes, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļaus paraudzīties no jauna skatu punkta. Līdzīgi līdz šim īstenoti projekti ir Re:Baltica veidota interaktīva karte par Latvijas pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem, kā arī interaktīvas kartes par to, kurās Latvijas pašvaldību skolās saimnieko firmas un kur – pati skola/pašvaldība nodrošina ēdināšanu.

Hakatona laikā būs iespēja strādāt gan ar pašlaik publiski pieejamiem datiem (saraksts pieejams šeit), gan ar datiem, ko dalībnieki ieguvuši paši. Hakatona rīkotāju apkopotie dati ļauj pētīt tādas tēmas kā izglītība, demogrāfija, ekonomika, publiskā pārvalde, Latvijas reģioni un partiju finanses.

Plānots, ka izstrādātie stāsti tiks publicēti kādā no hakatonu atbalstošajiem medijiem, kā arī prezentēti Latvijas žurnālistu asociācijas ikgadējā konferencē  š.g. 19. martā.

Hakatonu rīko School of Data Latvia sadarbībā ar Open Data Latvia un Re:Baltica. To atbalsta SIA Infogram, Delfi.lv, FEJS Latvija un Lursoft. Vairāk informācijas par hakatonu šeit.

Starptautiskā atvērto datu diena ir nevalstiskās organizācijas Open Knowledge iniciēts pasākums, kas šogad notiks aptuveni 150 vietās visā pasaulē. Tās mērķis ir pulcēt pilsonisko sabiedrību, lai, strādājot ar publiskiem datiem, radītu interaktīvas lietotnes, vizualizācijas, pētījumus, tā radot atbalstu atvērto datu idejas ieviešanai vietējās, reģionālajās un nacionālajās valdībās.