Pagājušā sestdienā, 5 martā, Rīgā norisinājās Starptautiskajai atvērto datu dienai veltīts hakatons. Rezultātā tika izveidotas piecas datu vizualizācijas un divas interaktīva tiešsaistes aplikācijas. Par labāko tika atzīts risinājums, kas ļauj apstrādājamā formātā izgūt VID amatpersonu deklarācijas. Citas komandas strādāja pie datu projektiem par tādām tēmām kā 12. Saeimas deputātu balsojumi, Rīgas Domes iepirkumi, Ārzonu uzņēmumi, Ārvalstnieku pirktie nekustamie īpašumi Latvijā, Dzimstība novados atkarībā no pašvaldības atvēlētā sociālā budžeta, kā arī kā mainījušās rindas pie speciālistiem vairāku gadu griezumā. Hakatona rezultāti tiks prezentēti Latvijas Žurnālistu asociācijas ikgadējā konferencē 18. martā.

Hakatonā savas spējas un pieredzi, „attīrot”, apkopojot un vizualizējot datus, bija iespēja pārbaudīt datu entuziastiem no dažādām darbības sfērām. Dalībnieku rindas veidoja  žurnālisti,  IT speciālisti, kā arī eksperti, kuri palīdzēja ar praktiskiem padomiem, datu projektu izstrādes procesā. Pasākuma gaitā darba grupām bija iespēja strādāt ar jau publiski pieejamiem, gan arī ar pašiegūtiem datiem.

Hakatonu organizēja School of Data pārstāvniecība Latvijā, kuras mērķis ir žurnālistu un aktīvistu, iemaņu attīstīšana, darbā ar datiem.

Kā uzsvēra School of Data pārstāve Latvijā, Nika Aleksejeva, “hakatona pamatā, ir sadarbība starp dažādu nozaru pārstāvjiem, saskaroties ar izaicinājumiem, datu projekta izstrādes procesā”. Tieši šo sadarbību par datu projektu izdošanās stūrakmeni atzīmēja arī paši dalībnieki.

Šogad Atvērto datu dienu ar īpašiem pasākumiem atzīmē aptuveni 150 valstīs visā pasaulē.

Īpašu pateicību School of Data Latvija izsaka sadarbības partneriem –  Open Data Latvia un Re:Baltica, kā arī atbalstītājiem – SIA Infogram, FEJS Latvia, Delfi.lv un Lursoft

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit