Mums, Datu skolas koordinācijas komandā, nevilšus piezagās sajūta, ka ar ierasto datu apstrādes un vizualizācijas rīku apmācībām un hakatoniem vien ir par maz. Mūsu apmācības ir piemērotas iesācējiem, savukārt, hakatoni notiek pāris reizes gadā. Tā, sapratām, ka novārtā atstājam aizrautīgus cilvēkus, kas šo to jau zina datu ievākšanā, apstrādē un interaktīvu datu risinājumu izstrādē.

Aizrautīgi datu analītiķi, programmētāji, zinātkāri žurnālisti, aktīvisti un radoši dizaineri aicināti reizi mēnesī pievienoties mums un šaurā lokā ļauties radošam procesam. Spēlēsimies ar kādu jaunu rīku vai tehnoloģiju, meklēsim sensācijas interesantās datu kopās, radīsim datos balstītus risinājumus sabiedrībā aktuālām problēmām.

Katra mēneša sākumā izsludināsim vietu, laiku un tēmu, pie kuras dienas gaitā strādāsim. Rezultāts būs mūsu kopā iegūtās atziņas, zināšanas, idejas, ko apkoposim bloga ierakstos un krāsim mūsu mājaslapā.

Sagaidām, ka Laboratorijā radīsies idejas reāliem datu projektiem un tiks uzkrātas zināšanas, kas noderēs to īstenošanā. Tā ir arī lieliska iespēja datu entuziastiem skatīt vienam otru vaigā un uzturēt saiknes aizraujošu ideju īstenošanai.

Mūsu pirmais pasākums notiks 29. aprīlī plkst. 10.00, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā. Attīstīsim idejas, kas parāda, kā ar spēļu mehānikas (gamification) palīdzību īstenot datu projektus sabiedrības labā.

Viens no šādiem piemēriem ir viedtālruņa spēle, kas ļauj sekot līdzi ar vēzi slimu bērnu ārstēšanās procesam. Garlaicīgā “sāpju dienasgrāmata” tika aizstāta ar spēli, kurā bērni iejūtas policistu ādā un “izķer sāpes”. Ārsti savukārt iegūst datus par dažādu ārstēšanās metožu iedarbību. Vairāk, šajā video.

Lai izprastu spēļu mehāniku būtību un pielietošanas iespējas, strādāsim grupās, kuras izveidosim uz vietas. Tas nozīmē, ka jebkuram klātesošajam būs iespēja kolektīvas mācīšanās rezultātā iegūt atbildes uz sev interesējošu jautājumu, kā arī piekļūt dienas laikā izveidotajai zināšanu bāzei, kas vēlāk tiks publicēta datuskola.lv.

Pica, radoši, zinoši cilvēki un dati – kas var būt labāks par šo?

Seko jaunumiem Facebook grupā un nepalaid garām mūsu pirmo Laboratoriju.