Atklājam Datu skolas ceturto sezonu

Šajā sezonā vēlamies palūkoties uz datiem citādi un strādāt ar citādiem datiem. Dati nav tikai makroekonomiskie rādītāji, statistika un vidējā aritmētiskā rēķināšana. Dati caurvij mūsu ikdienu. Plānojot nedēļas nogales, mēs ieskatāmies laika apstākļu prognozē. Tā nebūtu iespējama bez meteostacijām, kas fiksē temperatūru, gaisa mitrumu, vēja virzienu un citus rādītājus. Braucot mašīnā, mēs, tāpat kā citi, ieslēdzam Waze. Aplikācija redz mūsu braukšanas virzienu, ātrumu un brīdina par ielām, kur izveidojušies sastrēgumi. Šo un vēl citu datu analīzes rezultātus mēs izmantojam ik dienas. Kāpēc gan neizprast to analīzes būtību pašiem?

Domājot par datiem, mūsu acu priekšā pazib skaitļi un grafiki. Nē! Finanšu tirgus svārstību līkne var līdzināties līknei uz elektroniskās mūzikas DJ pults. Kāpēc gan mēs nevarētu datus attēlot kā skaņu? Bazjēdzīgi? Bet aizraujoši! Vai nebūtu lieliski YouTube video saskaldīt neskaitāmos kadros un attēlos atpazīt objektus, kas citādi cilvēka acij paslīdētu garām?

Šīs pāris idejas mūs mudina šosezon izmantot mūsu ierastos pasākumu formātus, lai apmācītu, iedvesmotu un radītu datu risinājumus, kas paplašina mūsu iztēles apvārsni un virza pretī progresam.

Apmācības

Apmācību laikā pieredzējuši pētnieki, datu analītiķi, dizaineri u.c. dalās ar zināšanām, kas nepieciešamas, lai nonāktu līdz datos balstītam stāstam vai sabiedriski nozīmīgam datu projektam. Apmācības ir bez maksas, tāpēc, atlasot dalībniekus, priekšroku dodam nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, žurnālistiem un sabiedrisko attiecību speciālistiem.

Laiks: 1,5h – 3h
Dalībnieku skaits: 10 – 20
Rezultāts: Zināšanas un praktiskas iemaņas

Laboratorijas

Laboratorijas ir mūsu smilšu kaste. Laiks un telpa, kurā sastopas dažādi cilvēki ar līdzīgām interesēm. Kopā mēs prātojam par neierastiem konceptiem un eksperimentējam ar jaunām tehnoloģijām. Piemēram, maijā notika mūsu pirmā laboratorija par to, kā spēļu mehānika var palīdzēt datu vākšanā un vizualizēšanā.

Laiks: ~ 4h
Dalībnieku skaits: neierobežots
Rezultāts: Publisks ieraksts par rezultātā gūtajām atziņām

Datu ekspedīcijas

Datu ekspedīciju laikā mēs meklējam stāstu datu kopās. Tie var būt gan publiski pieejami statistikas dati, gan dati par Rīgas graustiem, kas tiek pārdoti ss.lv. Atšķirībā no hakatona, ceļš līdz rezultātam sākas ar datu kopu, nevis ideju.
Laiks: 3h – 8h
Dalībnieku skaits: 20 – 30
Rezultāts: Datos balstīts stāsts, kas tiek piedāvāts Latvijas medijiem

Hakatoni

Divas reizes gadā pulcējam žurnālistus, programētājus, datu analītiķus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un dizainerus, lai dienas laikā nonāktu līdz sabiedrībai nozīmīgiem stāstiem vai datu projektiem. Līdz šim hakatona laikā tika rasts datu izgūšanas risinājums, kas palīdzēja žurnālam “Ir” radīt stāstu par aizdomīgi bagātiem Valsts policistiem. Pateicoties hakatoniem tapa arī divi lieli mediju datu projekti, kas palīdzēja Latvijas iedzīvotājiem izdarīt informētu izvēli Pašvaldību vēlēšanās.

Laiks: 8h
Dalībnieku skaits: 30 – 50
Rezultāts: Datos balstīts stāsti un datu projekti

Tiekamies!

Mūsu pasākumi ir atvērti ikvienam, kas vēlas izmantot datu sniegtās iespējas praksē. Mūs neuztrauc, ja līdz šim ar datiem biji uz “jūs” vai skolā Tev riebās matemātika. Tieši otrādi! Mēs vēlamies lai datu sniegtās priekšrocības iedvesmo žurnālistus aizraujošu stāstu radīšanai, aktīvistus spēcīgu argumentu popularizēšanai, dizainerus skaistu un informatīvu vizualizāciju un instalāciju radīšanai.

Tāpat ļoti novērtēsim, ja atrakstīsi mums uz info@datuskola.lv, un piedāvāsi padalīsies ar savām zināšanām mūsu apmācībās. Mums pašlaik nav konkrētas apmācību programmas, tāpēc priecāsimies par ekspertīzi arī kādā šaurā datu jautājumā.

Seko pasākumiem mūsu Facebook lapā un pievienojies Latvijas datu kopienai mūsu Facebook grupā. Ja sekot jaunumiem Tev ir vieglāk Twitter, seko mūsu kontam!