Šajā nedēļas nogalē Datu skolas koordinācijas komanda tikās, lai atskatītos uz aizgājušajā gadā paveikto un vienotos par šī gada darbu plānu.

Atskatoties uz pērno gadu, secinājām, ka paveikts ir diezgan daudz. Esam aizvadījuši divus datu hakatonus – vienu veltītu atvērtiem datiem un otru veltītu netradicionāliem “citiem” datiem. Esam vadījuši un organizējuši vairākas  datu pratību veicinošas apmācības un uzsākuši pavisam jaunu izziņas pasākumu formātu – Datu skolas laboratoriju, kuras mērķis ir jaunu rīku, tehnoloģiju vai tēmu praktiska analīze. Atšķirībā no datu hakatoniem, datu laboratorijas ir mazāka formāta pasākumi par iepriekš noteiktu tēmu, taču tās saturu nosaka paši dalībnieki. Tāpat esam sekojuši līdzi datu vizualizācijām tīmeklī un sagatavojuši par tām savas recenzijas.

2017. gadā arī plūcām laurus par 2016. gada darbiem. Datu skolas vadītāja Nika Aleksejeva Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas gada balvā par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē tika nominēta par vienu no trim indivīdiem, kas 2016. gadā sniedza būtiskāko ieguldījumu atvērto datu popularizēšanā.

Ir skaidrs, ka datu pratības jomā ir vēl daudz darāmā, tādēļ nevaram apstāties pie sasniegtā un plānojam aktīvu darbību arī 2018. gadā. Kā šī gada galveno prioritāti esam izvirzījuši sabiedrības izglītošanu un prasmju attīstīšanu. Tādēļ šogad plānojam organizēt daudzas Datu skolas laboratorijas, kas ļaus kopā ar citiem interesentiem neformālā vidē izpētīt un apgūt jaunus rīkus un tehnoloģijas.

Tāpat plānojam izveidot arī nedaudz formālāku apmācību ciklu, kas, ievērojot Datu skolas tradīcijas, tik un tā būs samērā neformālas, kliedējot bažas, ka statistikas apgūšana ir garlaicīgs vai mokpilns process.

Protams, neiztiksim arī bez datu hakatona – to šogad esam ieplānojuši rudenī. Idejas netrūkst arī citiem projektiem, tomēr nevaram uzreiz atklāt visas kārtis! Tādēļ seko līdzi Datu skolas jaunumiem Facebook lapā, kā arī piedalies diskusijās ar citiem interesentiem mūsu forumā.

Ja Tev ir kādas idejas par pasākumu tēmām, datu projektiem vai par ko citu, dod ziņu – vienmēr esam atvērti sadarbībai!