Datu ekspedīcijas

Labākie datu stāstnieki nav iemācījušies visu, ko viņi zina, no grāmatas… Daudz kas ir bijis izmēģinājums vai kļūdas, citreiz izvēloties pareizo ceļu, dažreiz strupceļu, dažreiz ir jāmācās jaunas prasmes, lai sasniegtu maksimumu…

Kas tieši ir datu ekspedīcija?

Datu ekspedīcija ir jaunas un nezināmas teritorijas izpēte, apslēptu stāstu atklāšana un neatrisinātu mistēriju atrisināšana Datu Valstībā. Komandās tiks risinātas problēmas, atbildēti jautājumi vai strādāts pie projekta. Mēs tev parādīsim virzienu, bet kur tu dosies tālāk, būs tavā ziņā…

Ieintriģēts? Lasi tālāk…

Datu skolas divās galvenās filozofijas ir mācies darot un strādā ar īstiem datiem.

Image source: glenn . on Flickr

Datu ekspedīcija ir šo filozofiju vistiešākais atainojums. Mēs tev dodam uzdevumu, pievienojam tevi komandā, un tu izvēlies, kā pārvarēt šķēršļus. Tu pat vari iegūt jaunus draugus šajā ceļā.

Mēs nodrošinām ekspedīcijas vadību, palīdzību (ja nepieciešams) un geeky humoru – visu pārējo paveic dalībnieki.

Kam domātas datu ekspedīcijas?

Visiem. Sava loma ir ikvienam, un tu “spēlē” to lomu, kurā esi visstiprākais, sadarbojoties ar cilvēkiem, kuri ir spēcīgāki citās prasmēs, kuras tu vēlētos apgūt vairāk. Nepieciešamās lomas datu ekspedīcijai ir:

  • Stāstnieki – cilvēki, kuri prot atrast neparastus skatupunktus, lai izpētītu un radītu rezultātus, kas uzrunā mērķauditoriju.
  • Skauti – skauti medī datus visā tīmeklī. Viņi var būt tehniski cilvēki, bet var arī nebūt, atkarībā no datu ieguves grūtības (vai tie ir viegli lejuplādējami vai tos nepieciešams izgūt utt.).
  • Analītiķi – analītiķi ir tie, kuri apstrādā skautu iegūtos datus un testē stāstnieku radītās hipotēzes.
  • Inženieri – ar grupas palīdzību saliek kopā galarezultātu. Inženieri parasti ir tehniskās nozares pārstāvji, bet viņi ne vienmēr ir programmētāji..
  • Dizaineri – vizualizē galarezultātus un pārbauda vai dati patiešām ataino stāstu. Piezīme: gala rezultātu prezentācija uz papīra ir tikpat derīga kā pilnvērtīgi interaktīvi grafiki, kurus veidojuši programmētāji.

Kā īstos izaicinājumos, tavi komandas biedri tev palīdzēs, kad būsi iestrēdzis, un parādīs alternatīvas iespējas. Neviena ekspedīcija nebūs tāda pati kā nākamā. Tas, cik daudz tu iemācīsies, būs atkarīgs no tavas komandas spējām strādāt kopā un mācīt vienam otru…

Kādu rezultātu no manis sagaida ekspedīcijā?

Pretēji tradicionālajai izpratnei, šeit nav pareizo atbilžu. Mēs nenosakām konkrēti, kādam galarezultātam būtu jābūt ekspedīcijas noslēgumā. Tas ir apzināti, jo mēs vēlamies iedrošināt radošumu un brīvu domāšanu. Tas nozīmē, ka tu vari radīt jebko – sākot no bloga ieraksta vai ieskenēta zīmējuma iecerētajai vizualizācijai, beidzot ar pilnvērtīgai interaktīvai aplikācijai.

Galvenais mērķis ir mācīties vienam no otra, strādāt ar datiem, risinot reālas problēmas, atbildēt uz jautājumiem un stāstīt stāstus.

Cik ilgi tas notiks?

Ekspedīciju ilgums klātienē var būt sākot no trīs stundām.

Jūtos pietiekami drošs. Ar ko lai sāk?

Apsveicu, bezbailīgais atklājēj, par pievienošanos tiem, kuri nebaidās doties miglainā rītā, lai atklātu noslēpumus, sasniegtu virsotnes un izveidotu jaunu sugu katalogu!

Piedalīties ir viegli – nav nepieciešamas iepriekšējās zināšanas vai pieredze. Kamēr vien tev ir vēlme mācīties un iesaistīties, tu esi laipni gaidīts. Ja tev ir prasmes konkrētās jomās, bet trūkst prasmju citās – pievienojies un sniedz ieguldījumu pieredzē.

Lai piedalītos nākotnes Datu Ekspedīcijās – aizpildi vajadzīgo informāciju un mēs tev dosim ziņu par ekspedīcijas sākumu.

Ekspedīciju vadīšana

Mēs meklējam ne tikai dalībniekus, bet arī vadītājus. Ja tev patīk uzdrīkstēties un piemīt iztēle, lai vadītu grupu cauri izaicinājumi ielejai vai tev ir pašam savs izaicinājums, ko piedāvāt, kļūsti par Datu Ekspedīciju vadītāju.

Kā vadītājs tu piedāvāsi grupām izaicinājumu un sekosi līdzi piedzīvojuma progresam, palīdzot, ja nepieciešams.

Ieskaties vadītāju ceļvedī (pieejams angļu valodā), kur stāstīts, kā vadīt un organizēt datu ekspedīciju.

NB – neierasts apģērbs un muļķīgs vārds nav obligāta prasība, bet tas palīdz organizēt pūli.

Nozodz mūsu paraugu un organizē pats!

Mēs būsim patiesi priecīgi, ja izlemsi rīkot datu ekspedīciju pats. Vajadzīga palīdzība? Raksti mums: info@datuskola.lv

Mes vienmēr priecājamies par datu ekspedīciju iniciatīvām un labprāt tās atspoguļojam mūsu blogā un palīdzam atainot rezultātus, kā arī ļoti labprāt dzirdam atsauksmes, kā strādā mūsu piedavātais paraugs. Tāpēc, ja tev ir kādas domas vai idejas, raksti mums!

Pilnu ekspedīcijas aprakstu var atrast sadaļā vadītāju ceļvedis (pieejams angļu valodā). Nokopē un saglabā!

Iepriekšējās ekspedīcijas

  • Mining the Mines (Offline). The discovery of oil or natural resources in a country and subsequent mining and extraction activities have enormous economic and political significance. This expedition investigated the tangled world of extractive industries… Read more on the outcomes.
  • A Call to Investigate an African Crisis (Offline). Data Sherpa Michael got a call from some dwarves in Middle Earth, who had heard about a sudden drop in life expectancy in central Africa. After initial musings about a civil war, the team discovered a striking correlation between the increasing prevalence of HIV and plummeting life expectancies… Read more on the outcomes.
  • Investigating Tax Havens (Offline). This was an experiment in providing a chain of possible investigations and then allowing a storyteller to choose their own expedition path through the data. The group divided into two teams to explore the possible routes: the tax avoidance route and evasion route and then find possibly culprits. Read more on the outcomes.
  • Flatland (Online). An quest to investigate obesity from around the world…
  • Open Data Day 2013 (Offline).

Theme by Anders Norén